Strony internetowe RWD w praktyce


Wiadomość
Autor
adambyczek
Posty: 26
Rejestracja: 11 maja 2016, 11:58

Strony internetowe RWD w praktyce

#1 Postautor: adambyczek » 03 gru 2017, 16:25

Czy obecnie posiadanie responsywnej strony internetowej to już standard? Czy algorytmy wyszukiwarek lepiej oceniają tego rodzaju strony internetowe w rezultatach wyszukań? A może jest pomysł firm, które parają się tworzeniem stron internetowych?

Odpowiedź na tak zadane pytania znajdziecie poniżej. Na początku zacznijmy od samego terminu responywnej strony internetowej. Potocznie pisząc, tego typu strony internetowe, idealnie wyświetlają się na każdego rodzaju urządzeniu. Niezależnie czy są to komputery stacjonarne czy urządzenia typu tablet. Tego rodzaju strony internetowe dobrze wyświetlają się na każdym z tych urządzeń, a dodatkowo ich wygląd jest odpowiednio dostosowywany. Elementy graficzne są odpowiednio przekształcane do rozmiaru ekranu. Responsywne strony internetowe mogą trochę inaczej wyglądać na laptopach, a jeszcze inaczej na telefonie. Przeważnie na urządzeniach mobilnych responsywne strony internetowe wyświetlane mniej elementów graficznych. Następnym ważnym aspektem, który skłania do posiadania takiego typu strony internetowej to fakt, iż coraz więcej ludzi odwiedza strony internetowe na tabletach. Brak odpowiednio przystosowanej strony powoduje utratę potencjalnych klientów. A, więc pojawia się aspekt ekonomiczny. Firmy, które posiadają responwyne strony internetowe mają przewagę nad pozostałymi firmami na rynku.

Kolejny powód to widoczność strony internetowej w wynikach wyszukiwania. Responsywne strony internetowe są lepiej oceniane przez algorytmy wyszukiwarek. Zwłaszcza dla wyników mobilnych, responswyne strony internetowe posiadają znaczną przewagę nad stronami, które nie posiadają tej funkcji. Trzeba wyszukać strony internetowe i sami jesteśmy w stanie się przekonać, jakie strony internetowe mają przewagę w wynikach wyszukiwarki. Czy należą do nich strony internetowe responsywne, a może prawda jest całkiem inna? Właśnie tego rodzaju słowa kluczowe tanie strony internetowe pokazują jak duże są różnice w bardziej konkurencyjnych branżach. Agencje interaktywne, które projektują strony internetowe doskonale zdają sobie z tego sprawę, jak ważne jest pozyskanie klientów przez Internet. Rzecz jasna możemy określić to za mało istotny argument. Lecz w dłuższym czasie firmy, które posiadają niedostosowane strony internetowe przekonają się o tym boleśnie. Niedostatek nowych zleceń może być w przyszłości dość dużym problemem dla każdej firmy, która chce się prawidłowo rozwijać.

Tak więc doradzam każdej firmie rozbudowanie posiadanej strony internetowej do wersji responwynej. Wydatek na tego rodzaju modernizacje nie jest, aż tak znaczny. Natomiast możliwe zyski już tak.

Wróć do „Gadka na każdy temat”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości